

СТВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТОРГІВЛІ ВИКИДАМИ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України продовжує працювати над створенням національної системи торгівлі викидами парникових газів. Україна планує повноцінно запустити національну систему торгівлі викидами CO2 у 2026 році.
«Для нас важливо звільнити український бізнес від сплати податку на викиди CO2 (CBAM) у 2026 році під час експорту продукції до ЄС. Тому, навіть попри війну в Україні, ми маємо впровадити власну, національну систему торгівлі викидами парникових газів (СТВ). Це амбітний проєкт, який не лише допоможе підтримати нашу економіку, а й виконає зобов’язання України з імплементації Директиви 2003/87/ЄС», – зазначила заступниця міністра Вікторія Киреєва.
У планах цього року – подати законопроєкт про систему торгівлі викидами до Верховної Ради України, в цьому ж році ухвалити його. У 2025 році запустити СТВ в пілотному режимі, а у 2026 – повноцінний запуск.
Контакти:
(044)-239-25-07 (багатоканальний)
info@masma.org.ua
Адреса:
проспект Академіка Палладіна, 46, корпус 4,
м. Київ, Україна, 03142